19.01-20.01.2024

Jaunumi

Rallijs Alūksnē iesākās jau piektdienas, 19. janvāra, vakarā, sportistiem veicot divus ātrumposmus diennakts tumšajā laikā. Ja sākotnēji labāko laiku sasniedza tieši Samsonas, pēcāk lietuvietim tika piešķirts 10 sekunžu sods par pāragru startu pirmajā ātrumposmā, atbīdot viņu uz trešo pozīciju, savukārt rallija vadībā iekārtojās tieši Blūms.

Rallija “Alūksne” otrās dienas laikā ekipāžām bija jāveic vēl astoņi ātrumposmi. Tieši Samsonas jau pēc pirmā sestdienas “dopa” līderpozīciju atguva. Dienas turpinājumā atstatums līdz tuvākajam sekotājam bija mainīgs, tomēr līdz pat pēdējam ātrumposmam lietuvietim bija teju 10 sekunžu pārsvars pār Blūmu. Par lielisku pārsteigumu rallija interesentiem, kuri Alūksnē šonedēļ bija kuplā skaitā, Blūms parūpējās rallija noslēdzošajā ātrumposmā, 11,53 km garā distancē uzrādot absolūti labāko rezultātu un atgūstot 8,20 sekunžu deficītu, tādējādi pārspējot Lietuvas ekipāžu – rallija noslēgumā Blūma / Eglīša kopējais laiks bija vien par 0,63 sekundēm ātrāks kā Samsonam / Snitkam. Trešajā vietā finišējušie igauņi Enoks / Simms no uzvarētāja atpalika par 29,84 sekundēm.

 

 

Latvijas rallija čempionāta (LRČ) ieskaitē, Blūmam pārliecinoša uzvara, tuvākos sekotājus Jāni Vorobjovu / Guntaru Zicānu (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”) pārspējot par 52,55 sekundēm. Trešajā vietā LRČ kopējā ieskaitē Igaunijas ekipāža Prīts Koiks / Kristo Tamms (“Škoda Fabia evo”), uzvarētājam zaudējot 55,60 sekundes.

Vienlaicīgi ar Latvijas rallija čempionātam sezonu, uzsākta arī Latvijas rallijsprinta kausa izcīņas un Latvijas vēsturiskā rallija kausa izcīņas jaunā sezona. Rallijsprinta ieskaitē piecos no astoņiem ātrumposmiem ātrāko rezultātu uzrādīja Turcijas pilots Kerems Kazazs ar Spānijas stūrmani Albu Sančezu Gonzalezu (“Ford Fiesta Rally2”), kuri sacensību noslēgumā par 49,33 sekundēm apsteidza latviešus Miku Ķenavu / Gundaru Berķi (“Mitsubishi Lancer Evo VI”), savukārt 2 minūtes un 12,92 sekundes no uzvarētājiem atpalika trešajā vietā finišējušie Vigo Rubenis / Kristaps Eglīte (“Subaru Impreza”).

Starp vēsturiskajiem auto uzvaru gājienu turpināja 2023. gada sezonas čempioni Kristaps Dzīvītis / Mārtiņš Rudevičs (“Audi 80”), kuri par attiecīgi 2 minūtēm 51,01 sekundi pārspēja Andri Spilvu / Mārtiņu Krieviņu (“Subaru Impreza”) un 3 minūtēm 36,39 sekundēm Intaru Rezakovu / Elviju Zebuliņu (“Subaru Impreza”).

Tāpat šajā nedēļas nogalē Alūksnē tika uzsākts arī 2024. gada Igaunijas rallija čempionāts. Arī tajā uzvara Blūmam, otrajā vietā Enoks, bet trešie Romets Jurgensons / Sīms Oja (“Ford Fiesta Rally3”).

 

“Rallijs Alūksne noslēdzies uz ļoti pozitīvas nots. Nevienā brīdī necentāmies ķert Martinu (Samsonas), braucām savā ritmā. Tā ir dāvaniņa stūrmanim (Didzim Eglītim), jo viņš visu nedēļas nogali bija slims ar temperatūru. Tie kuri ir tuvāk rallijam, saprot, cik grūti ir koncentrēties, kad nejūties uz visiem 100. Ļoti forši, ka izdevās šāda nedēļas nogale. Paldies rallija organizatoriem un foršajiem atbalstītājiem!” prieku pēc uzvaras neslēpj Emīls Blūms.

 

Visi rezultāti pieejami: https://autorally.lv/?m=4&r=232

 

Nākamais Latvijas rallija čempionāta posms jau pēc trīs nedēļām, 10. februārī, paredzēt Gulbenes novadā, ekipāžām sacenšoties rallijā “Sarma”.

 

Informāciju par Latvijas rallija čempionātu meklē mūsu oficiālajā interneta vietnē www.autorally.lv, kā arī sociālo tīklu kontos Facebook, Instagram un Twitter.