19.01-20.01.2024

Jaunumi

2023. gadā uzsāktā ilgtermiņa sadarbība ar “Pirelli” izplatītāju Baltijas valstīs “Black&Round” ilgs līdz pat 2025. gada sezonas noslēgumam. Sadarbības ietvarā Latvijas rallija čempionāta ekipāžām tiek nodrošināta ne vien fiksēta un pieejama rallija riepu cena, bet arī augstvērtīgs riepu piegādes un montāžas servisu rallija laikā – krietni atvieglojot ekipāžu apkalpojošā personāla darbu sacensību laikā.

Sezonas laikā Latvijas rallija čempionāta ieskaites punktus saņems ekipāžas, kas sacensībās startēs ar noteikumiem atbilstošām “Pirelli” rallija riepām. Tādējādi katrā posmā Latvijas rallija čempionāta absolūtās ieskaites ātrākā ekipāža un ātrākā LRČ Juniors ekipāža saņems specbalvu – jaunu “Pirelli” riepu komplektu, kas, jo īpaši junioru ekipāžām, ir liels atbalsts turpmākās izaugsmes nodrošināšanā. Ja pērn specbalvas tika pasniegtas grunts seguma rallijos, tad šogad ekipāžas par tām cīnīsies arī ziemas rallijos. Latvijas rallija čempionāta un “Pirelli” sadarbības ietvaros ekipāžām tiek nodrošināts balvu fonds ar kopējo vērtību 20 000 eiro.

Atskatoties uz 2023. gada ātrākajām ekipāžām, visvairāk riepas izcīnīja LRČ1 grupas uzvarētājs, norvēģis ar Latvijas Automobiļu federācijas izsniegto licenci, Karls Peders Nordstrands, kurš “Pirelli” specbalvu izcīnīja rallijsprintā “Vecpils”, rallijā “Cēsis” un “Humus Paide Rally”. Tikmēr “Tet Rally Liepāja”, kura laikā notika uzreiz divi Latvijas rallija čempionāta posmi, dubultuzvaru un divus jaunus riepu komplektus izcīnīja poļa Huberta Laskovska ekipāža. Kā vienīgā latviešu ekipāža “Pirelli” specbalvu “Samsonas Rally Utena” posmā nopelnīja Emīls Blūms ar Didzi Eglīti.

Savukārt starp “junioriem” bez jau iepriekš minētā Nordstranda (norvēģis izcīnīja uzvaru vienā no “Tet Rally Liepāja” posmiem), “Pirelli” specbalvu Vecpilī izcīnīja igaunis Karls-Markuss Sei, Liepājā to paveica itālis Valentino Ledda, bet Cēsīs vēl viens itāļu juniors Džovanni Trentins. Sezonas izskaņas posmos Paidē (Igaunijā) un Utenā (Lietuvā) “Pirelli” specbalvas saņēma igauņu autosportisti – Jaspars Vahers un Oskars Mannamets.

Latvijas rallija čempionāta 2023. gada sezonas gaitā “Pirelli” specbalvas saņēma 8 ekipāžas, kurām tika pasniegtas kopumā 44 rallija riepas.

Vērts pieminēt, ka atbilstoši 2024. gada sezonas gada nolikumam, Latvijas rallija čempionāta ekipāžām ziemas rallijos iespējams izvēlēties starp 185/65R15 WJ un 205/65R15 J1 “Pirelli” riepām, kas aprīkotas ar 7mm garām radzēm. Tikmēr grunts seguma posmos jāizmanto  175/70R15, 185/70R15 un 195/70R15 “Pirelli” rallija riepas ar K6 cietības pakāpi.

 

 

Informāciju par Latvijas rallija čempionātu meklē mūsu oficiālajā interneta vietnē www.autorally.lv, kā arī sociālo tīklu kontos Facebook, Instagram un Twitter.