14.05.2023

Jaunumi

  • 17-05-2023 13:06

    Sadalīti Latvijas rallija čempionāta sezonas pirmā vasaras posma ieskaites punkti

    Pagājušajā nedēļas nogalē Vecpils apkārtnē Kurzemē norisinājās Latvijas rallija čempionāta 2023. gada sezonas trešais posms “Rallijsprints Vecpils”. Ekipāžām kopumā bija jāveic četri ātrumposmi ar sportiskās distances kopgarumu 62,32 kilometri. Savu pirmo uzvaru sezonā izcīnīja jaunais norvēģu pilots Karls Peders Nordstrands, kurš sacensībās startē ar Latvijas Automobiļu federācijas izsniegtu licenci, tandēmā ar stūrmani Jornu Norumu Listerudu (“Škoda Fabia Proto”). Norvēģu ekipāža sacensību finišā vien par nieka 0,31 sekundi pārspēja pašmāju autosportistus Emīlu Blūmu / Didzi Eglīti (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), savukārt trešajā vietā rallijsprintu noslēdza Edijs Bergmanis / Ivo Pūķis (“Mitsubishi Lancer Evo IX”).

 

Latvijas rallija čempionāta, Latvijas vēsturiskā rallija kausa un Latvijas rallijsprinta kausa posmos kopvērtējuma punktus šogad saņem katras ieskaites grupas 15 ātrākās ekipāžas. Tāpat līdz ar “Rallijsprints Vecpils”, norisi, Latvijas rallija čempionāta ieskaites ekipāžām stājas spēkā nosacījums, lai saņemtu čempionāta punktus ekipāžai ir jāizmanto Latvijas rallija čempionāta oficiālā riepu piegādātāja “Pirelli” rallija riepas.

Latvijas rallija čempionātam reģistrētās ekipāžas tāpat sacenšas arī par papildu ieskaites punktiem “Power Stage” ātrumposmā. Savukārt Junioru ieskaites dalībniekiem bonusa punkti pienākas par uzvaru katrā ātrumposmā. Ņemot vērā, ka rallijsprinta ātrumposmos veicamā sportiskā distance ir īsāka nekā rallijā, šajā posmā piešķirtajiem Latvijas rallija čempionātā kopvērtējuma punktiem tika piemērots koeficients 0,7.

Latvijas rallija čempionāts

Latvijas rallija čempionātā dalībnieki tiek iedalīti septiņās ieskaites grupās atbilstoši ekipāžas izmantotās automašīnas tehniskajiem parametriem, bet gados jaunākajām rallija ekipāžām izveidota īpaša Junioru ieskaite. LRČ 1 ieskaites grupā, kurā dalībnieki startē ar WRC, S2000 un Proto automašīnām, jau pie trešās uzvaras šosezon tika sacensību absolūti ātrākā rezultāta īpašnieks Nordstrands, trīs posmu laikā iekrājot 94 punktus. Norvēģim ar 75,8 punktiem seko Elviss Hermanis (“Škoda Fabia Proto”), savukārt trešais ar 22 punktiem ir Mareks Švarcs-Švampāns.

Tā kā LRČ 2 ieskaites grupā (Rally2 automašīnas) “Rallijsprints Vecpils” laikā ekipāžas nestartēja, nemainīga palikusi arī situācija kopvērtējumā – pirmais ar 35 punktiem ir Mārtiņš Sesks (“Škoda Fabia RS Rally2”), kuram ar 27 punktiem seko Sergejs Ugers (“Ford Fiesta R5”), bet trešajā vietā ierindojas Gregors Jēts (“Škoda Fabia Rally2 evo”), kurš šosezon ieskaites punktus vēl nav izcīnījis.

LRČ 3 ieskaites grupā (N4, Rally2 Kit Car un Rally3 automašīnas) pēc Vecpils rallijsprinta līderpozīcijā izvirzījies ukrainis Serhi Potiko (“Škoda Fabia R4”), kura kontā 52 punkti. Otrajā vietā ar 41,8 punktiem Iļja Zakmans (“Mitsubishi Lancer Evo X”), bet trešo pozīciju ar čempionāta pirmajā posmā iegūtajiem punktiem pagaidām nosargājis Mārtiņš Sesks (“Škoda Fabia R4”).

LRČ 4 ieskaites grupā, kuru pārstāv autosportisti ar R2, R3, Rally4 un Rally5 automašīnām pārliecinošā vadībā ar 86 punktiem izvirzījies igaunis Karls-Markuss Sei (“Peugeot 208 Rally4”). Tuvākajam sekotājam, itālim Džovanni Trentinam (“Ford Fiesta Rally 4”) pēc Vecpils posma 47,7 punkti, bet trešais ar 44 punktiem soms Izaks Hatanmā (“Peugeot 208 Rally4”), kurš startēja čempionāta pirmajos divos ziemas rallijos.

Visplašāk pārstāvētajā ieskaites grupā LRČ 5, kurā startē ekipāžas ar pilnpiedziņas automašīnām, kuru dzinēja tilpums nepārsniedz 4000 cm3. Līdz ar “Rallijsprints Vecpils” finišu vadības grožus kopvērtējumā šeit pārņēmis pieredzējušais Jānis Vorobjovs (“Mitsubishi Mirage”) ar 64,7 punktiem, bet turpat ar 61 punktu seko Emīls Blūms. Igaunis Timmu Korge (“Mitsubishi Lancer Evo X”) Vecpilī nestartēja, tomēr pirmajos divos posmos iekrātie 59 punkti ļauj atrasties kopvērtējuma trešajā pozīcijā.­­­

LRČ 6 ieskaites grupā (aizmugures piedziņas automašīnas ar dzinēja tilpumu līdz 4000 cm3) pēc trīs veiktiem posmiem ar 70,8 punktiem līderpozīcijā ierindojas Zigurds Kalniņš (“BMW Compact”). 54 punktus iekrājis rallijkrosa aprindās pazīstamais Ronalds Baldiņš, kurš startēja divos ziemas rallijos, savukārt uz trešo vietu ar 51 punktu pakāpies “Rallijsprints Vecpils” ieskaites grupas uzvarētājs Nauris Bruņinieks (“BMW”).

LRČ 7 ieskaites grupā (vienas ass piedziņas automašīnām ar dzinēja tilpumu līdz 2000 cm3) ar 87,8 punktiem vadībā atrodas igaunis Oskars Mannamets (“Citroën C2 R2 MAX”), tomēr vien 5,8 punktus aiz viņa seko Madars Dīriņš (“Honda Civic”). Trešajā un ceturtajā vietā esošie Reinis Trūps (“MG ZR”) un Ivo Ķilpis (“Toyota Corolla”) pēc trim posmiem iekrājuši pa 22 punktiem.

Junioru ieskaitē savu pārsvaru kopvērtējumā pēc “Rallijsprints Vecpils” palielinājis igauņu autosportists Karls-Markuss Sei, kurš šajā posmā bija ātrākais starp visiem junioriem. Igaunis šogad paspējis iekrāt 86 punktus, kamēr viņa tautietim Oskaram Mannametam 59,7 punkti, bet Madaram Dīriņam 50,8 punkti un trešā pozīcija. Junioru ieskaitē tiek iekļauti tie rallija piloti, kuru vecums nepārsniedz 27 gadus, un kuri startē ar vienas ass piedziņas automašīnām.

Latvijas rallija čempionāta oficiālā riepu piegādātāja “Pirelli” specbalva

“Rallijsprints Vecpils” bija pirmais Latvijas rallija čempionāta posms, kurā ekipāžas sacentās par “Pirelli” specbalvu – jaunām rallija riepām. Un tā, divas jaunas “Pirelli” rallija riepas saņēma “Rallijsprints Vecpils” absolūti ātrākā ekipāža Karls Peders Nordstrands / Jorns Norums Listeruds, bet vēl divas riepas saņēma ātrākā Junioru ieskaites ekipāža Karls-Markus Sei / Martins Leotots.

Latvijas vēsturiskā rallija kauss

Latvijas vēsturiskā rallija kausa izcīņā šogad piedalīties drīkst ar automašīnām, kuras saražotas līdz 1997. gada 31. decembrim jeb sasniegušas 25 gadu vecumu. Līdzīgi kā Latvijas rallija čempionāta ieskaitēs, arī Latvijas vēsturiskā rallija kausā tiek piemērots koeficients atkarībā no rallija distances garuma – ja standarta garums noteikts 60 km (+/- 15%) garumā, tad garākas distances sacensībās tiek piemērots paaugstināts koeficients – sacensībās ar sportisko distanci 90 km (+/- 15%) garumā tiks piemērots koeficients 1,5, bet sacensībās ar 120 km (+/- 15%) distanci – koeficients 2,0.

RK 11 ieskaites klasē (automašīnām ar dzinēja tilpumu līdz 4000 cm3), ar divām otrajām vietām un uzvaru Vecpilī, kopvērtējuma vadību pārņēmis Intars Rezakovs, kuram 90 punkti. Andrim Spilvam sakrāti 76,5 punkti, bet uz trešo vietu noslīdējis līdzšinējais līderis un pirmo divu posmu uzvarētājs Kristaps Dzīvītis, kuram 75 punkti. RK 12 ieskaites grupā lepnā vientulībā 75 punktus sakrājis Ēriks Kursišs.

Latvijas rallijsprinta kauss

Latvijas rallijsprinta kausa izcīņas kopvērtējumā RK 8 ieskaites grupā (automašīnām ar dzinēja tilpumu līdz 4000 cm3) līderis pēc trim posmiem ir Vigo Rubenis, kurš katrā no šī gada rallijiem finišējis trešajā pozīcijā, kopumā nopelnot 63 punktus. Ar 60 punktiem otrajā pozīcijā seko Miks Ķenavs, savukārt trešajā vietā Mareks Švarcs-Švampāns ar 54 punktiem. RK 9 ieskaites grupā (vienas ass piedziņas automašīnām ar dzinēja tilpumu līdz 3000 cm3) pirmo vietu saglabājis itālis Džovanni Trentins ar iekrātiem 69 punktiem, bet uz otro pozīciju ar 60 punktiem pacēlies Nauris Bruņinieks, kuram nu divas RK 9 grupas uzvaras pēc kārtas – Alūksnē un Vecpilī. Trešais ar 55 punktiem ierindojas Jānis Liepa.

 

 

Ar pilnu kopvērtējuma tabulu katrā no ieskaites grupām iespējams iepazīties Latvijas rallija čempionāta oficiālajā interneta mājaslapā www.autorally.lv.

Latvijas rallija čempionāta sezona LRČ 2, LRČ 3, LRČ 4 un Junioru ieskaitē turpināsies ar dubultposmu 17. un 18. jūnijā, norisinoties vienlaicīgi ar  FIA Eiropas rallija čempionāta posmu “Tet Rally Liepāja”.

Informāciju par Latvijas rallija čempionātu meklē mūsu oficiālajā interneta vietnē www.autorally.lv, kā arī sociālo tīklu kontos Facebook, Instagram, Twitter.