12.05 - 13.05.2012

Jaunumi

  • 15-05-2012 07:59

    Finišējis Čempionu rallijs, Jānis Feldmanis pirmais R4 klasē

    Rallija vasaras sezona ir atklāta un divas dienas ilgušais Rally Talsi 2012, kas pulcēja gan vairāku valstu aktuālos čempionus, gan citus ātrus Latvijas un tuvāko kaimiņvalstu braucējus, noslēdzies.

Jāņa Feldmaņa/Anrija Jesses ekipāža izcīnīja uzvaru sacensību R4 klases ieskaitē, par spīti tam, ka dažbrīd sportistiem neveicās tā, kā gribētos.

Pēc rallija pirmās dienas otrā ātrumposma sociālajos tīklos parādījās ziņa, ka Feldmaņa mašīnai esot tehniskas problēmas. Patiesība izrādījās pavisam vienkārša – netālu no dopa finiša sāka beigties degviela. Lai gan nepieciešamais degvielas daudzums bija aprēķināts pareizi, riepu uzsildīšana pirms Mordangas ātrumposma iztērēja plānoto rezervi, un pēdējos 300 metrus līdz paredzētajai degvielas uzpildes vietai ekipāžai nācās savu Mitubishi EVO X stumt pašiem, jo palīdzību no malas te rallija noteikumi neatļauj.

Otrās rallija dienas pirmajā ātrumposmā, kilometru pirms lēciena Sukturu tramplīnos, pret akmeni tika uzsista riepa. „Tā kā īstas pārliecības par to, vai riepa ir mīksta, nebija, uzlēcām…un jau piezemējoties sapratām, ka labi nav. Pēc pārsimts metriem labajā līkumā gandrīz trāpījām kokā, tomēr paveicās,” komentē Feldmanis.

„Kā zināms, sacensībās, īpaši jau Talsu rallijā, rezultāts ir ļoti atkarīgs no starta pozīcijas. Pirmās mašīnas brauc pa salīdzinoši labu ceļu , tālāk sākas problēmas ar ceļa segumu, tas ir uzirdināts, līdz ar to ir grūtāk gan bremzēt, gan paātrināties. Tā kā pirmajā dienā savu devīto vietu starta sarakstā zaudējām, noslīdējām par pāris vietām uz leju, ” atzīst pilots.

Jānis Feldmanis: „Gan degvielas problēmu, gan pārsistās riepas dēļ kopā zaudējām 45-50 sekundes, bet esam apmierināti ar sasniegto rezultātu un ralliju kopumā”.

Feldmaņa un Jesses ekipāža ieguva pirmo vietu R4 ieskaites klasē, aiz sevis atstājot Butvilas un Grjazina ekipāžas, kopvērtējumā Jānis Feldmanis finišēja devītais.

„Rally Talsi 2012” lielisku uzvaru, pēdējā ātrumposmā apsteidzot esošo sacensību līderi Andi Neikšānu/Pēteri Dzirkalu par veselām 11 sekundēm, izcīnīja Jānis Vorobjovs ar Guntaru Zicānu, viņi saņēma arī Čempionu balvu. Trešie rallija kopvērtējumā igauņu ekipāža Kaspar Koitla/Andres Ots.

Dace Janova, Feldmanis.lv Racing preses pārstāve. Foto: www.4rati.lv