11.02 - 12.02.2012

Jaunumi

  • 16-02-2012 10:05

    Ralfam Sirmacim „Sarmas” rallijā pirmā uzvara LR čempionātā

    Gaisa temperatūra rītos līdz pat zem -25, sniegs un ledus, jauni un pazīstami ātrumposmi – tāds šogad bija rallijs „Sarma”. Starp gandrīz 100 dalībniekiem – arī Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs, kuri šogad startē Okartes Autosporta Akadēmijas rallija komandas sastāvā ar Ford Fiesta R2.

Pēc grūtā Lietuvā notikušā pirmā Latvijas rallija čempionāta posma, kur ekipāža Sirmacis/Kulšs izcīnīja 2.vietu R2 klasē, kā arī ieguva bonusa punktus Power Stage, „Sarmas” rallijs sportistiem šķitis daudz interesantāks un patīkamāks.

Ralliju ekipāža nobrauca bez būtiskām kļūdām un lieka riska, un, kā pēc pirmsrallija treniņa atzina pilots, viņš beidzot ir sapratis savu jauno automašīnu.

„Pirmās rallija dienas beidzamajā, 4.ātrumposmā, kas bija jābrauc tumsā, kaut kas notika ar mašīnas amortizāciju”, par vienīgo starpgadījumu rallija gaitā stāsta stūrmanis Māris Kulšs. „Auto lēkāja kā sienāzis uz līdzenas vietas, pēc tam servisa parkā tika konstatēts, ka nakts aukstums ir darījis savu, un mašīnas amortizatoros izveidojies kondensāts un tie ir vienkārši sasaluši.”

Viens no spēcīgākajiem Sirmača konkurentiem, Nīnemā, kurš pirmās dienas izskaņā bija astoņas sekundes ātrāks, izstājās otrās dienas pirmajā ātrumposmā. „Žēl, jo pirmos dopus braucām vairāk vai mazāk apdomīgi, un bijām cerējuši salīdzināt savu ātrumu ar viņu nākamajā dienā”, atzīst paši sportisti.

Ralfs Sirmaci piebilst - „Kad savā klasē esi pirmais , tad gribas mēroties spēkos ar stiprāku klasi. Salīdzināju savus laikus ar Jāņa Berķa laikiem, un sapratu, ka varu cīnīties. Skumji, ka Jāņa mašīnai pazuda 2 ātruma pārnesums, un īstā cīņa izpalika.”

Ralfs atzīst, ka vislabāk viņam ir paticis rallija noslēguma ātrumposms – 9, 10 (viens un tas pats posms, kas tika braukts divreiz), kas bijis gana daudzveidīgs un ietvēris sevī vai visus iespējamos rallija trases elementus.

Ralfs nopelnīja arī divus papildus kopvērtējuma punktus par uzvaru rallija pēdējā ātrumposmā PowerStage un finišā bija ātrākais R2 klasē, bez tam Sirmacis tika apbalvots arī kā rallija junioru ieskaites uzvarētājs.

„Sajūtas ir lieliskas, katra uzvara ir salda un nav atšķirības, vai tā ir rallijsprintā vai rallijā, par katru uzvaru ir liels prieks! Uzvara būtu vēl saldāka, ja konkurentus nebūtu pievīlusi tehnika. Protams, centīšos uzvarēt ne tikai LRČ, bet arī visās pārējās sacensībās, kurās piedalīšos!”, apņēmības pilns ir Ralfs Sirmacis.

Vislielākās uzslavas par veiksmīgo sacīksti Ralfs velta savam stūrmanim Mārim Kulšam, kurš neskatoties uz savu smago saaukstēšanos, spēja koncentrēties, bez kļūdām lasīt sarežģītu stenogrammu un, kad 7. dopā palika pavisam slikti, „savācās” un turpināja sacensības. Uzvara, protams, netiktu gūta arī bez labi sagatavotas tehnikas. Ekipāža saka paldies saviem mehāniķiem par startam teicami sagatavotu mašīnu, operatīvu darbu servisa parkā un negulēto nakti, kas tika pavadīta, risinot amortizatoru problēmu.

Šobrīd ekipāža Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs pēc diviem Latvijas rallija čempionāta posmiem R2 klasē ir izvirzījušies vadībā ar 31 punktu, aiz viņiem – Nebara/Berķa un Īļu ekipāžas.

Lai gan Latvijas rallijā šobrīd iestājies lielais pārtraukums līdz Talsu rallijam, kas notiks maija vidū, Ralfs Sirmacis ziemas sezonu vēl beigt neplāno – ekipāža ir pieteikusi savu dalību Igaunijā 25.-26.februārī notiekošajā rallijā „Voru Talveralli”.

Dace Janova, Ralfa Sirmača preses pārstāve. Foto: Dace Janova, fotoaģentūra "4rati"