11.02 - 12.02.2012

Jaunumi

  • 24-02-2012 11:25

    „OKartes Autosporta Akadēmijas” ekipāža Sirmacis / Kulšs ziemas sezonu noslēgs Igaunijā

    25. un 26. februārī Viru apkaimē risināsies Igaunijas rallija čempionāta pēdējais posms. Uz šīm sacensībām dodas arī „OKartes Autosporta Akadēmijas” ekipāža Ralfs Sirmacis / Māris Kulšs. Viņu mērķis – salīdzināt spēkus ar labākajiem Igaunijas jaunajiem rallistiem.

17 gadus vecajam Sirmacim šīs jau būs ceturtās sacensības ar „OKartes Autosporta Akadēmijas” Ford Fiesta R2 automašīnu šogad. Pirmajās divās (rallijsprintā „Alūksne” un „Halls Winter Rally” Utenā) tika izcīnīta otrā vieta, bet rallijā „Sarma” Ralfs uzvarēja, izvirzoties Latvijas autorallija čempionāta līderpozīcijā.

„Vorumaa Talveralli” sacensībās, kas risināsies šajā nedēļas nogalē, Sirmacis startēs ar 47. numuru. Ralfa tiešie konkurenti būs pasaules rallija čempionātā pieredzi guvušie igauņu talanti Karls Krūda un Miko Ove Nīnemā, kuri arī brauks ar Ford Fiesta R2 automašīnām. Tāpat būs interesanti vērot, kā turpināsies Sirmača cīņa ar ventspilnieku Jāņa Berķa / Edgara Čeporjus ekipāžu – šogad abi dueti sīvi cīnījušies visos aizvadītajos rallijos, kur reizi ātrāka bija Berķa, bet divreiz – Sirmača ekipāža.

Ralfs atzīst, ka šīm sacensībām mērķis nav trenēties, bet gan salīdzināt spēkus: „Esam šogad jau aizvadījuši trīs sacensības, pie mašīnas esam pieraduši, tāpēc Igaunijas rallijā mēģināsim sasniegt maksimāli labus rezultātus. Gribu salīdzināt spēkus ar igauņiem Karlu Krūdu un Miko Ove Nīnemā – viņiem abiem ir pieredze pasaules čempionātā, un viņi startēs ar tādu pašu automašīnu, kāda ir manā rīcībā. Skaidrs, ka nebraukšu uz riska robežas – tā, itkā izšķirtos Latvijas čempiona tituls. Tomēr cīnīšos! Gribu uzzināt savu patreizējo līmeni, lai zinām, pie kā piestrādāt uz vasaras sezonu. Igauņi nav neuzvarami, un es ļoti vēlos to pierādīt!”

Sacensības „Vorumaa Talveralli” risināsies sestdien un svētdien. Sestdien sportistiem būs jāveic trīs ātrumposmi naktī, bet svētdien vēl seši ātrumposmi diennakts gaišajā laikā. Bez jau pieminētajiem Ralfa Sirmača un Jāņa Berķa Latviju „Vorumaa Talveralli” kā piloti pārstāvēs arī Jānis Vorobjovs, Ainārs Igaveņš, Gints Bremze, Didzis Blūms, Guntis Lielkājis un Edgars Balodis. Savukārt pērnā gada Latvijas čempions N4 klasē – „Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” braucējs Andis Neikšāns – šajās sacensībās piedalīsies kā stūrmanis krieva Artjoma Nazarova ekipāžā.

Vairāk par OKartes Autosporta Akadēmiju – www.autoakademija.lv. Projekta ģenerālsponsors ir OKarte. Projektu atbalsta arī If Apdrošināšana un Ford. Atbalstītāji ir Latvijas Automobiļu federācija un Fiesta R2 dīleris Baltic Motorsport Promotion. Tehnisko atbalstu nodrošina Chiptuning.lv, informatīvi atbalsta Ātruma Cilts, Go4Speed.lv un Radio 101 Rūc.

Mārtiņš Dzenītis, „OKartes Autosporta Akadēmijas” preses sekretārs. Foto: Rihards Baumanis www.go4speed.lv