10.02.2024

Jaunumi

2024. gada Latvijas rallija čempionāts sāksies 19.-20. janvārī, kad paredzētas pirmās jaunās sezonas sacīkstes – rallijs “Alūksne”, kam pēc pāris nedēļām, 10. februārī, sekos vēl viens ziemas pārbaudījums, viens no tradīcijām bagātākajiem rallijiem “Sarma”. Ņemot vērā mainīgos laika apstākļus, abiem šiem rallijiem nākamā gada februārī paredzēti arī to norises rezerves datumi.

Pēc īsa pārtraukuma Latvijas rallija čempionāts ar jaunu sparu atsāksies jau gada siltākajā periodā, 14.-15. jūnijā notiekot pirmajam apmaiņas posmam Igaunijā – rallijam “Võru Rally”. Pēc tā norises Latvijas rallija čempionāta ekipāžas atgriezīsies Latvijā, lai 9.-10. augustā piedalītos pašmāju rallijā “Cēsis”, pēc kura norises ekipāžas vēlreiz šķērsos Latvijas ziemeļu robežu, lai 23.-24. augustā piedalītos rallijā “Paide Rally”.

Latvijas rallija čempionāta 2024. gada sezonas noslēgums paredzēts ar vēl vienu apmaiņas posmu – šoreiz Lietuvā, kur 26.-28. septembrī norisināsies rallijs “Samsonas Rally Utena”.

Latvijas rallijsprinta kausa un Latvijas vēsturisko automašīnu kausa izcīņā nākamgad paredzētas kopumā četras sacensības. Trīs sacensības norisināsies vienlaicīgi ar jau minētajiem Latvijas rallija čempionāta posmiem – “Alūksne”, “Sarma” un “Cēsis”, kurām pievienosies arī rallijsprints “Latvija”, kura norise Rīgā, Biķernieku trasē paredzēta 19.-20. oktobrī – vienlaicīgi arī noslēdzot autoralliju sezonu Latvijā.

Latvijas rallija čempionāta dalībniekiem tāpat norādām, ka Latvijas rallija čempionāta oficiālajā interneta vietnē autorally.lv ir publicēts 2024. gada sezonas Gada Nolikuma projekts, kurā ietvertas arī vairākas būtiskas izmaiņas, kas ietver absolūtā kopvērtējuma atjaunošanu ieskaites grupā LRČ 1, autosportistu licencēšanas kārtību, vēsturisko automašīnu noteikumus, gan vēl vairākas citas izmaiņas un precizējumus. Dalībniekus aicinām iepazīties ar publicēto Gada Nolikuma projektu, – un līdz 30. novembrim sniegt savus komentārus, rakstot uz evita.zvagule@laf.lv.