09.08-10.08.2024
pēc 22 d.

Jaunumi

Igaunijas rallija starts tika dots piektdienas, 5. jūlija, vakarā, ekipāžām veicot īpašo Tartu pilsētas ātrumposmu. Pēc pirmā ātrumposma līderpozīcijā ierindojās ar Latvijas Automobiļu federācijas izsniegtu licenci startējošais norvēģis Karls Peders Nordstrands, aiz kura divu sekunžu ietvaros arī Kazazs un Latvijas rallija vecmeistars Jānis Vorobjovs.

Rallija otrā diena iesākās ar mainīgiem laikapstākļiem un vienlīdz mainīgu situāciju sacensību kopvērtējumā. Rīta cēlienā sportistiem bija jāveic četri ātrumposmi, bet dienas otrajā pusē vēl pieci. Pēc dienas pirmā ātrumposma LRČ posma līderpozīcijā izvirzījās Kazazs, bet jau pēc nākamā ātrumposma veikšanas, vadību atguva Nordstrands. Bet ne uz ilgu laiku, jo jaunais norvēģis jau nākamajā ātrumposmā piedzīvoja avāriju un izstājās no tālākas dalības rallijā, Latvijas čempionāta posma līderpozīciju ļaujot atgūt Kazazam. Dienas gaitā vēl vairākas Latvijas Rallija čempionāta vadošās ekipāžas piedzīvoja neveiksmes un starpgadījumus – jau pirmajā ātrumposmā ar auto sajūga defektu saskārās LRČ Junioru ieskaites līderis Madars Dīriņš, bet avāriju piedzīvoja LRČ4 sezonas kopvērtējuma līderpozīcijā esošā Kana Alakoča ekipāža. Ar tehniskiem auto defektiem saskārās arī LRČ5 ieskaites grupas piloti Jānis Vorobjovs un Kalvis Blūms, bet Emīla Blūma ekipāžai piešķirts piecu minūšu sods par neatļautas palīdzības saņemšanu. Tikmēr ar auto pusass defektu nācās saskarties Timotejušam Abramovskim, kurš sacensību pusceļā – pēc piektā ātrumposma, ierindojās “Delfi Rally Estonia” kopvērtējuma otrajā pozīcijā.

Dienas izskaņā Latvijas Rallija čempionāta posma kopvērtējumā pārliecinošu uzvaru izcīnīja turks Kazazs, kurš paralēli šajā nedēļā startē arī FIA Eiropas rallija čempionāta ieskaitē. Kazazs tuvāko sekotāju Oskaru Mannametu pārspēja par 5 minūtēm 31,9 sekundēm, bet  somu junioru Izaku Hatanmā no otrās vieta šķīra 1 minūte 51 sekunde.

Ceturtajā vietā ralliju noslēdza Ukrainas dāmu ekipāža Nadja Soboļeva / Tetjana Kravtsova (“Ford Fiesta Rally3”). Labāko rezultātu no latviešu autosportistiem sasniedza Viesturs Tilgass / Jānis Puķītis (“BMW 125”), finišējot piektajā vietā, savukārt Roberts Poriņš / Edgars Peterlevics (“VW Golf”) noslēdza Top 6.

Latvijas Rallija čempionāta Junioru vērtējumā uzvaru guva igaunis Oskars Mannamets, aiz viņa finišējot Izakam Hatanmā un Robertam Poriņam.

“Rezultāts ir ļoti labs, kā es teicu, vinnēs tie, kas aizbrauks līdz galam. Prieks, ka šoreiz tas izdevās mums. Ļoti foršs rallijs, interesanti ātrumposmi. Ja vēl nebūtu bijušas problēmiņas ar automašīnu, tad vispār viss būtu izcili,” pēc sacensībām stāsta ātrākais latviešu pilots Viesturs Tilgass, kurš saņēma uzvarētāja kausu LRČ6 ieskaites grupā.

Latvijas Rallija čempionāta sezona turpināsies nākammēnes, kad 9. un 10. augustā norisināsies rallijs “Cēsis”. Cēsis bez Latvijas Rallija čempionāta ekipāžām uz starta izies arī Latvijas Rallijsprinta kausa un Latvijas Vēsturisko rallija auto kausa dalībnieki.