09.08-10.08.2024
pēc 26 d.

Jaunumi

Rallijsprints “Latvija” dalībniekiem un skatītājiem jāņem vērā, ka sacensību programma paredzēta divu dienu garumā. Sestdiena, 21. oktobris, dalībniekiem sāksies ar administratīvo pārbaudi un tehnisko komisiju, pēc kuras sekos iepazīšanās ar sacensību pirmo ātrumposmu. Bet sestdienas noslēgumā plkst. 20.50 paredzēts rallijsprinta “Latvija” starts un sacensību pirmais ātrumposms 10,80km garumā.

Ne mazāk piepildīta sagaidāma arī svētdiena, 22. oktobris, kad rīta pusē dalībniekiem paredzēta iepazīšanās ar atlikušajiem pieciem ātrumposmiem. Svētdienas ātrumposmi sāksies plkst. 10.50, dienas gaitā dalībniekiem veicot 51,50km garu distanci, pēc kuras veikšanas plkst. 17.00 sekos sacensību svinīgā daļa jeb apbalvošana.

Divu dienu garumā Biķernieku trasē redzēsim Latvijas rallijsprinta kausa izcīņas posma dalībniekus divās ieskaites grupās – RK8, kurā ietilpst Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) un Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) tehniskajiem noteikumiem atbilstošas automašīnas ar dzinēja tilpumu līdz 4000 cm3, kā arī RK9, kurā ietilpst LAF tehniskajiem noteikumiem atbilstošas vientilta piedziņas automašīnas ar dzinēja tilpumu līdz 3000 cm3.

Tāpat ātrumposmos startēs arī Latvijas vēsturiskā rallija kausa izcīņas dalībnieki, kuriem paredzētas divas ieskaites grupas – RK11, kurā ietilpst vēsturiskās automašīnas ar dzinēja tilpumu līdz 4000 cm3, kā arī RK12, kurā ietilpst vientilta piedziņas automašīnas ar dzinēja tilpumu līdz 2000 cm3. Atgādināsim, ka Latvijas vēsturiskā rallija kausa izcīņas dalībnieku automašīnām ir jābūt ražotām pirms 1997. gada 31. decembra.

Būtiski pieminēt, ka rallijsprintā “Latvija” paredzēta arī absolūtās ieskaites grupa, kurā iespējams startēt ar jebkādu automašīnu, ja vien tā atbilst FIA un LAF tehniskajiem noteikumiem.

Dalībnieku pieteikumu pieņemšanas termiņš noteikts 2023. gada 13. oktobris, plkst. 18.00.

Plašāka informācija par rallijsprintu Latvija pieejama Latvijas rallija čempionāta oficiālajā interneta vietnē www.autorally.lv, kā arī sociālo tīklu Facebook kontā /RallijsprintsLatvija.

Rallijsprints “Latvija” norisi atbalsta “Green Motors Škoda”, “Biķernieku trase”, “Red Bull”, “Swecon” un “www.buy-solutions.com”. Sacensības rīko “Rally Latvia” sadarbībā ar Latvijas Automobiļu federāciju.

###

Plašāka informācija: Jānis Unbedahts, RA EVENTS, +371 26557801, janis@raevents.lv